Zapraszamy do zapoznania się z naszym zakresem działań w ramach pomocy przy rozwodzie:

Konsultacje

Przychodząc na konsultacje przed rozwodem możecie Państwo liczyć na uważne wysłuchanie Państwa problemu, rzetelną pomoc i wsparcie w dalszym postępowaniu.

Zdajemy sobie sprawę, że temat rozwodu wiąże się dla Państwa z istną rewolucją. To czas, któremu towarzyszą ogromne emocje i nerwy. Na konsultacji wyjaśnimy Państwu specyfikę postępowania w sprawach rozwodowych. Zasadniczymi kwestiami jest to, czy rozwód będzie z orzeczeniem o winie czy bez, czy będzie potrzeba wywalczenia alimentów dla dzieci czy Państwa, a także to, w jaki sposób podzielić wspólny majątek.

Nie zostaną Państwo sami ze swoim problemem i uczuciami.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

Przygotowanie dokumentów

Na umówionym spotkaniu wysłuchamy Państwa historii, a następnie omówimy i ustalimy wszystkie najważniejsze kwestie. Rozwiejemy także Państwa wątpliwości związane z rozwodem i tym, jak może wyglądać Państwa życie po rozstaniu.

Niekiedy wystarczy tylko to, że opowiedzą Państwo o swoim problemie, o tym jak się ułożyło w życiu. Jednak może się też zdarzyć, że będą potrzebne również dokumenty, które chcemy wnieść do spray, bądź posiłkować się nimi (np. dowody na potwierdzenie zdrady, akt małżeństwa jeżeli chcieliby Państwo od razu przystąpić do pisania pozwu rozwodowego, czy dokumentacja potwierdzająca dochody, jeżeli poruszana będzie kwestia alimentacji), zatem warto je mieć przygotowane.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

Dochodzenie winy

Orzeczenie o winie w wyroku rozwodowym ma nie tylko na celu zapewnienie poczucia sprawiedliwości dla jednej ze stron, ale przede wszystkim ma także konsekwencje prawne, takie jak chociażby możliwość ubiegania się o alimenty od współmałżonka.

Decyzją sądu małżeństwo może być rozwiązane:

  • Bez orzekania o winie
  • Z ustaleniem, że żadne z małżonków nie ponosi winy
  • Z wyłącznej winy jednego z małżonków
  • Z winy obydwojga małżonków

Złożenie wniosku o dochodzenie winy w postępowaniu rozwodowym należy bardzo dokładnie przemyśleć, a także przeanalizować. Niestety, nie zawsze Państwa chęci czy odczucia będą wystarczającą podstawą do orzeczenia o winie współmałżonka. Jeżeli podstawy do orzeczenia o winie nie będą dla sądu wystarczające może on uznać oboje małżonków za winnych rozpadu małżeństwa.

Decyzja o złożenie wniosku o orzeczenie o winie ma również taki skutek, że współmałżonek nie będzie mógł już złożyć wniosku o orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie.

Sąd uzna winę współmałżonka, jeżeli zaistnieje przynajmniej jedna z poniżej wspomnianych, przykładowych okoliczności:

  • opuszczenie współmałżonka
  • zdrada małżeńska – nie tylko jedno- czy wielorazowe kontakty fizyczne z inną osobą ale także zachowanie współmałżonka wobec takiej osoby, które stwarza pozory takich kontaktów lub wykracza poza normalne, przyjęte kanony przyzwoitych zachowań
  • agresja – nie tylko przemoc, ale również zniewaga i groźba użycia przemocy, przemoc psychiczna, alkoholizm i inne nałogi
  • niewłaściwe relacje małżonka z rodziną – chodzi tu głównie o wskazanie niewłaściwego zachowania współmałżonka, czy pomijanie obowiązków małżeńskich

Należy pamiętać, że każda z tych okoliczności musi być przez Państwa udowodniona! Jesteśmy w tej sprawie do Państwa dyspozycji! Podpowiemy co może być podstawą dowodową do orzeczenia o winie, a co nie.

W tym miejscu powinniśmy również zaznaczyć, że orzeczenie o winie współmałżonka w żaden sposób nie wpłynie na wysokość alimentów na rzecz dzieci! Może mieć jedynie znaczenie, jeżeli zechcą Państwo dochodzić alimentów dla siebie oraz w przypadku dochodzenia ustalenia nierównych udziałów we wspólnym majątku.

Podczas konsultacji udzielimy Państwu wszelkich niezbędnych informacji!

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

Negocjacje

Negocjacje ze współmałżonkiem to jeden z najtrudniejszych momentów w postępowaniu rozwodowym. To właśnie wtedy nasze plany rozwodowe, oczekiwania, czy żądania względem procesu i partnera zostaną w pełni sformułowane i ujawnione.
Z końcem spotkania powinni Państwo podsumować to, co udało się ze współmałżonkiem wynegocjować, a także to, co jeszcze będzie wymagało dyskusji na kolejnym spotkaniu.

Także w tej sprawie zachęcamy do kontaktu z nami! Pomożemy Państwu przejść przez negocjacje oraz osiągnąć zamierzony rezultat, ułatwiając zarówno Państwu, jak i współmałżonkowi prowadzenie negocjacji. Wiele problemów można załagodzić podczas rozmowy twarzą w twarz.

Proszę pamiętać, że nie zawsze negocjacje ze współmałżonkiem przyniosą satysfakcjonujący rezultat! W takiej sytuacji nie poprzestaniemy na tym, co zaoferuje Państwa współmałżonek, tylko pomożemy zawalczyć w sądzie o to, co się państwu należy. Jest to bardzo ważne, ponieważ wynik tych negocjacji bez postępowania sądowego zaważy na Państwa życiu po rozwodzie! Zatem nie należy bać się konfrontacji podczas negocjacji. Rozwód to szansa na nowy, godny start w życiu.

Pomożemy Państwu przejść przez ten najtrudniejszy okres!

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

Reprezentacja przed sądem

Zdajemy sobie sprawę, że rozwód to dla Państwa bardzo trudna decyzja, która całkowicie odmieni Wasze życie. Dlatego najlepiej jak potrafimy pomożemy Państwu przejść przez proces rozwodowy, aby w jak najlepszy sposób zabezpieczyć Państwa interesy, zadbać o bezpieczeństwo Państwa i najbliższych. Będziemy Państwa wspierać oraz osobiście reprezentować w trakcie trwania sprawy rozwodowej.

Bez względu na to, czy będzie to rozwód z orzeczeniem o winie czy nie, mogą Państwo liczyć na profesjonalną, pełną empatii pomoc. Grono doświadczonych radców prawnych i adwokatów zapewni Państwu bezpieczeństwo.

Otoczymy troską Państwa i Państwa dzieci. Postaramy, aby rozwód był jak najmniej bolesny i traumatyczny.

Zatroszczymy się także o Państwa sytuację finansową.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

Zapraszamy do rozmowy

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Akceptuje
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Akceptuje